Francuska - Italija 3:1

PARIZ, 6. rujna 2006. (Hina/Reuters) - U susretu B skupine kvalifikacija za Europsko nogometno prvenstvo 2008. godine reprezentacija Francuske je na Stade de Franceu pred 78.000 gledatelja pobijedila aktualnog svjetskog prvaka Italiju 3:1.

Pariški susret bio je repriza berlinskog finala svjetskog prvenstva. No, ovoga puta pobjeda je pripala Francuzima. "Tricolori" su sjajno otvorili utakmicu, poveli su već u drugoj minuti pogotkom Sidneya Govoua. U 17. minuti Thierry Henry je povećao prednost domaćina. Talijani se vraćaju u susret pogotkom Alberta Gilardina u 19. minuti, no Govou u 56. minuti povisuje prednost francuske vrsta na dva pogotka. U nastavku utakmice "Azzurri" su pokušali izboriti barem remi, no obrana domaćina uspješno je odbila sve napade.

Francuska nakon dvije utakmice skupine B ima maksimalnih šest bodova, dok su Talijani osvojili tek jedan bod i to protiv Litve na svom terenu. Bila je to već treća utakmica novog izbornika Alberta Donadonija u kojoj svjetski prvaci nisu došli do pobjede. Crnu seriju otvorili su protiv Hrvatska porazom u Livornu, potom su remizirali s Litvaom, a večeras izgubili od Francuske.

FRANCUSKA: Coupet - Sagnol, Gallas, Thuram, Abidal - Vieira, Makelele - Govou (od 75. Wiltord), Ribery (od 88. Saha), Malouda - Henry

ITALIJA: Buffon - Zambrotta, Cannavaro, Barzagli, Grosso - Semioli (od 54. Di Michele), Gattuso, Pirlo, Perrotta - Cassano (od 73. Inzaghi) - Gilardino (od 87. De Rossi)

SUDAC: Fandel (Njemačka)