Tour de l'Avenir - Kvasina šesti

ZAGREB, 5. rujna 2006. (Hina) - Hrvatski biciklist Matija Kvasina, član slovenske Perutnine Ptuj, osvojio je šesto mjesto u šestoj etapi biciklističke utrke Tour de l'Avenir.

Kvasina je 161 kilometara dugačku dionicu od Nancya do La Bressea prošao za 3 sata 53 minute i osam sekundi zaostavši 33 sekunde za pobjednikom etape Španjolcem Moisesom Duenas Nevadom. Na utrci nastupa još jedan hrvatski biciklist, također član Perutnine - Kristijan Durasek koji je zauzeo 80. mjesto sa više od sedam minuta zaostatka.

U ukupnom poretku vodo Nevado, drugi je Belgijanac Serge Pauwels (+ 33), a treći Nizozemac Robert Gesink (+39). Kvasina zauzima deseto mjesto sa dvije minute i 18 sekundi zaostatka, dok je Durasek na 78. mjestu s više od 25 minuta zaostatka.