EP Vaterpolo: Hrvatska - Mađarska 11:16

BEOGRAD/ZAGREB, 2. rujna 2006. (Hina) - Hrvatska vaterpolska reprezentacija poražena je susretu 2. kola B skupine Europskog prvenstva u Beogradu od Mađarske sa 16:11 (4:3, 3:4, 5:1, 4:3).

Utakmica je igrana na plivalištu Tašmajdan pred 600 gledatelja, a sudili su Molimer (Španjolska) i Tulga (Turska).

HRVATSKA: Pavić, Đogaš 2, Bošković 3 (1), Antonijević 1, Joković 1, Marković 1, Burić, Pavlović 1, Šetka, Štritof 1, Premuš 1, Bušlje.

MAĐARSKA: Scecsi, Varga 3, Madaras 1, Steinmetz, Kasas 4 (2), Szivos, G. Kiss 4 (1), Hosnyansziky 1, Fodor, Biros 3 (1), Nagy, Yasberenyi.

Realizacija igrača više: Hrvatska 6/11, Mađarska 4/6

Peterci: Hrvatska 1 (1), Mađarska 4 (4)

Hrvatski vaterpolisti upisali su i drugi poraz na 27. Europskom prvenstvu u Beogradu, izgubivši 16:11 od najjače momčadi svijeta Mađarske, koja ima čak 12 naslova prvaka Europe, 7 zlata sa OI i dva naslova svjetskog prvaka. Za razliku od poraza protiv Italije, izabranici Ratka Rudića pokazali su puno bolju igru, čak su na poluvremenu držali 7:7, da bi odlučila treća četvrtina u kojoj su Mađari sa pet uzastopnih pogodaka praktički osigurali pobjedu.

U susretu trećeg kola Hrvatsku u nedhelju u 17.15 sati igra sa Grcima.