U vezi s tim zločinom policija je u četvrtak ujutro privela istražnom sucu Županijskog suda u Vukovaru četvoricu hrvatskih državljana, dok identitet petoprijavljene muške osobe još nije u potpunosti utvrđen.
Slučaj je razriješila vukovarsko-srijemska policija u suradnji s Upravom kriminalističke policije MUP-a, policijskim upravama zagrebačkom i zadarskom, vojnom policijom MORH-a te državnim odvjetništvom, rečeno je na konferenciji za novinare na kojoj su, osim čelnika PU vukovarsko-srijemske, nazočni bili i ravnatelj policije Marijan Benko te zamjenik ravnatelja policije Ivan Nađ.
Predstavljajući rezultate istrage ubojstva Radomira Olujića (1954.), po nacionalnosti Srbina, njegove supruge Anice (1955.), Hrvatice, i njihovo dvoje malodobne djece - kćeri Milene (1976.) i sina Marka (1979.), ravnatelj policije Marijan Benko rekao je da su istražnom sucu privedeni T.M. (1960.) za kojega je utvrđeno da je nalogodavac ubojstva, M.J. (1973.), Z.P. (1973.) i D.L. (1973.) koji je aktivni pripadnik Hrvatske vojske, dok se traga za nepoznatom osobom znanom pod nadimkom Bosanac.
U vezi sa slučajem policija je privela i M.S. (1956.), ali je on, nakon što je dao iskaz, pušten na slobodu.
Sumnjiči ih se da su u noći sa 17. na 18. veljače 1992. u Cerni u obiteljskoj kući u Ulici braće Radića 51/A iz automatskog vatrenog oružja usmrtili Aleksandra, Anicu, Milenu i Marka Olujića nakon čega su po kući postavili eksploziv koji je trebao uništiti mjesto događaja s tragovima te da su otuđili zlatni nakit, oružje koje je Radomir Olujić posjedovao i druge vrijedne predmete iz kuće.
Očevidom na mjestu događaja, koji su obavili istražni sudac tadašnjeg Okružnog suda u Osijeku uz nazočnost okružnog javnog tužitelja u Osijeku, utvrđeno je da do detonacije nije došlo unatoč pokušaju paljenja sporogorućeg štapina, rekao je Benko. Dodao je kako su u vrijeme počinjenja tog ubojstva osumnjičeni bili pripadnici HV-a čije su postrojbe 1992. bile smještene u Komletincima nedaleko od Vinkovaca.
Na pitanje novinara o kvalifikaciji ubojstva obitelji Olujić, s obzirom na to da se dogodilo 1992., a pod sumnjom su pripadnici HV-a, ravnatelj policije rekao je kako policija smatra da je riječ o ubojstvu iz koristoljublja, a da je na državnom odvjetništvu da odluči o kakvom je točno kažnjivom djelu riječ.
"Naša kvalifikacija ne obvezuje državno odvjetništvo", zaključio je Benko poručivši kako takva djela, iako počinjenja prije puno godina, poput ubojstva obitelji Olujić, "nisu zaboravljena i policija konstantno radi na njihovu razrješenju".
Pomoćnik ravnatelja policije Ivan Nađ naveo je da je ove godine u Hrvatskoj počinjeno 37 ubojstava, koliko i u istom razdoblju prošle godine, te kako su sva ubojstva počinjena u ovoj godini i razriješena.
"To jasno pokazuje da samo stručan i profesionalan rad mogu dovesti do rezultata poput ovoga", poručio je Nađ.