Valencia - RB Salzburg 3:0

VALENCIA, 23. kolovoza 2006. (Hina/Reuters) - Španjolski nogometni prvoligaš Valencia plasirao se u Ligu prvaka nakon što je u uzvratnom ogledu trećeg pretkola pred 52.000 gledatelja na Mestalli pobijedio austrijski Red Bull Salzburg 3:0.

U prvom susretu austrijska momčad je slavila 1:0, no Valencia je ukupnim rezultatom 3:1 izborila nastavak natjecanja u elitnom društvu.

Pogotke za "Šišmiše" postigli su Fernando Morientes (12), David Villa (32) i Silva (90+3). Pobjeda španjolske momčadi je mogla biti i uvjerljivija, no David Villa je u 32. minuti promašio jedanaesterac.

Kapetan hrvatske reprezentacije Niko Kovač igrao je za goste do 65. minute kada je umjesto njega u momčad ušao Patrik Jezek