EP atletika: Vlašić četvrta u visu, zlato za Hellebaut

GOTEBORG, 11. kolovoza 2006. (Hina) - Najbolja hrvatska atletičarka Blanka Vlašić nije uspjela osvojiti medalju u skoku uvis na Europskom prvenstvu u Goteborgu.

Vlašić je s preskočenih 2.01 metara iz prvog pokušaja zauzela četvrto mjesto, što nije bilo dovoljno za medalju, jer su preko 2.03 skakale Belgijanka Tia Hellebaut i Bugarka Venelina Veneva, dok je Šveđanka Kajsa Bergqvist natjecanje završila ispred Blanke iako je također preskočila 2.01 zbog manjeg broja neuspješnih pokušaja na nižim visinama.

Blanku je medalje koštao jedan neuspješan pokušaj na visini 1.99 metara, dok je sve ostale visine (1.84, 1.88, 1.92, 1.95) svladala iz prvog pokuašaja. Na visini 2.03, što je inače visina njezinog osobonog rekorda, je dva puta rušila nakon čega je letvicu podigla na 2.05, ali nije uspjela preskočiti i ostala je četvrta.

Belgijanka Hellebaut je osvojila zlato s novim nacionalnim rekordom, koji je ujedno i novi rekord europskih prvenstava, preskočila je 2.03 metara, što je tri cm više od njezina dosadašnjeg osobnog rekorda, iz prvog pokušaja, te tako natjecanje završila ispred Veneve koja je 2.03 svladala iz drugog pokušaja što je bilo dovoljno za srebrno odličje.