Feyenoord - Chelsea 0:1

ROTTERDAM, 9. kolovoza 2006. (Hina/Reuters) - Engleski nogometni prvak Chelsea pobijedio je u prijateljskom ogledu u Rotterdamu nizozemski Feyenoord 1:0.

Pogodak odluke postigao je Frank Lampard u 52. minuti. Gosti su utakmicu otvorili s najjačim sastavom i u prvom poluvremenu imali su niz izglednih prilika. Najveće su zapucali Didier Drogba, Andrij Ševčenko, te Michael Ballack. U nastavku utakmice oba su trenera načinila nekoliko izmjena, no ritam utakmice i dalje je bio sjajan. Feyenoord je najbliže pogotku bio u sudačkoj nadoknadi utakmice kada je Pierre van Hooijdonk iz slobodnog udarca uzdrmao vratnicu.

"Bila je ovo idealna provjera uoči početka prvenstva. Zadovoljan sam viđenim, jer je očito da iz utakmice u utakmicu rastemo," kazao je menadžer Chelsea, Jose Mourinho.