Glinu su na današnji dan prije prije 11 godina oko 22 sata oslobodile postrojbe 20. domobranske pukovnije iz Gline, zatim glinske Policijske postaje te 102. i 153. brigada Hrvatske vojske i pripadnici jedinice specijalne policije sisačko-moslavačke Policijske uprave "Ose".
Na svečanoj sjednici Gradskog vijeća i Poglavarstva gradonačelnik Marko Sremić podsjetio je da je Glina u Domovinskom ratu u odnosu prema broju stanovnika i broju Hrvata u prijeratnoj općini dala velike žrtve. U Domovinskom ratu poginula su i nestala 392 Glinjana, među kojima 65 hrvatskih branitelja, hrvatskih policajaca i vojnika, a još se traga za 146 civila i branitelja.
Istaknuo je da je u proteklih godinu dana u Glini smanjen broj nezaposlenih, da taj grad počinje razvijati poslovnu zonu "Željezara" i ostale projekte kojima će poboljšati kvalitetu života i standard te omogućiti ostanak mladim ljudima, koji će u tom kraju imati posao i budućnost.
Također je govorio o mnogim ostvarenim te pripremljenim i planiranim projektima razvoja cestovne, vodoopskrbne i gospodarske infrastrukture koji će Glinu bolje povezati s ostalim područjima Hrvatske. Dodao je da će zemljopisni i prometni položaj Gline biti u prednosti u odnosu prema ostalim područjima, čime će taj kraj privući domaći i strani kapital i ulagače.
Dan Grada i obljetnicu oslobođenja Gline građanima su na svečanoj sjednici pomoćnik savjetnika za politička pitanja predsjednika Republike Vladimir Lončarević, izaslanik predsjednika Hrvatskoga sabora, saborski zastupnik Željko Nenadić i predsjednik sisačko-moslavačke Županijske skupštine Zvonko Belošević.
U Branjenici u blizini Gline proslavljena je obljetnica predaje 21. kordunskog korpusa 7. kolovoza pod zapovjedništvom pukovnika Čede Bulata. Na mjestu predaje podignuto je spomen-obilježje.