Vijence su položila izaslanstva Ministarstva unutarnjih poslova i Ravnateljstva policije, osječko-baranjske Policjske uprave, Hrvatske vojske, županijskih i općinskih vlasti te udruga proizašlih iz Domovinskog rata.
Izrazivši zahvalnost stradalim braniteljima pomoćnik ministra unutarnjih poslova Zlatko Gledec kazao je kako su hrvatski redarstvenici prvi krenuli u obranu domovine i njezine slobode, iz čega je 1991. nastala Hrvatska vojska, a da danas, provodeći svoje zadaće, "moraju osigurati mir i sigurnost svakog stanovnika RH".
Istaknuvši kako se danas obilježava "15. obljetnica stravičnog zločina u Dalju, čiji je motiv bio stvaranje velike Srbije", načelnik osječko-baranjske PU Vladimir Faber kazao je kako su djelatnici PU podnijeli kaznene prijave za ratni zločin protiv nalogodavaca i počinitelja ovoga zločina, ali da oni još nisu dostupni hrvatskome pravosuđu.
Osječko-baranjski župan Krešimir Bubalo izrazio je nezadovoljstvo činjenicom da "oni koji su palili, rušili i ubijali, još nisu sjeli na optuženičku klupu".
"Ne mogu doći ovdje svake godine i gledati vam u oči, a da te ljude ne vidimo u zatvoru. U prošlih godinu dana, kao župan i građanin, imao samo prigodu vidjeti, kako se razapinje Branimira Glavaša, koji je stvarao obranu Osijeka i istočne Slavonije. Pozivam sve one, koji bilo što znaju o ovim zločinima, da je krajnje vrijeme da o tome progovore te da pravna država konačno profunkcionira i za one koji su uništili jednu trećinu RH. Iduće godine teško će mi biti doći i govoriti na ovome mjestu, ako se to ne učini", poručio je Bubalo.
U spomen na poginule branitelje služena je misa u daljskoj županoj crkvi Sv. Josipa, a molitvu za branitelje kod Policijske postaje predvodili su vojni kapelan Ante Mihaljević i aljmaški župnik Ante Markić.
U spomen na progonstvo mještana obližnjega Aljmaša, 1. kolovoza 1991. godine, i njihov povratak 1998. večeras će se u Aljmašu blagosloviti nova staza križnoga puta, a, kako je najavljeno, svečanost će predvoditi biskup đakovačko-srijemski Marin Srakić.