Ugovori su potpisani s tvrtkama "MĐ Commerce" iz Sinja, "Uzgoj gljiva Štefanović" iz Nove Gradiške, "Izgradnja" iz Cernika, "Inge" iz Zagreba, "Gradec" iz Križevaca i "Alfa koža" iz Ruščice.
Mjera VI - potpore pojedinačnim projektima u iznosu od po 100 tisuća kuna, usmjerena je poticanju obrtnika i malih poduzetnika koji žele proširiti djelatnost zapošljavanjem najmanje tri osobe iz ciljne skupine Programa (nezaposleni hrvatski branitelji ili djeca poginulih, zatočenih ili nestalih hrvatskih branitelja) na rok od najmanje dvije godine.
O dodjeli potpora odlučio je Stručni tim na temelju procjene održivosti poslovnog plana, a prednost je dana projektima na otocima, područjima od posebnog državnog interesa i područjima s visokom stopom nezaposlenosti, primarnim i sekundarnim oblicima djelatnosti, te podnositeljima koji su ujedno i osobe iz ciljne skupine.
Potpredsjednica Kosor poduzetnicima je dala punu potporu, posebice jer zapošljavaju branitelje.
Istaknula je kako se potpisivanjem i tih ugovora pokazuje da Program stručnog osposobljavanja i zapošljavanja hrvatskih branitelja i djece ili djece poginulih, zatočenih ili nestalih hrvatskih branitelja ima prioritetno mjesto u programu Vlade.
Zahvaljujući tom Programu zaposleno je preko četiri tisuće hrvatskih branitelja i djece poginulih, zatočenih ili nestalih hrvatskih branitelja, kazala je Kosor, napominjući da su, zbog pokazane uspješnosti, sredstva za provedbu svih mjera Programa u ovoj, u odnosu na prethodnu godinu, povećana za pet milijuna kuna, te sada iznose ukupno 35 milijuna kuna.
Podsjetila je i da je Ministarstvo u prošloj godini financijski poduprlo rad 18 braniteljskih zadruga, a u ovoj će poduprijeti rad 33 zadruge.