Većina pogođenih ciljeva nalazi se u južnom Libanonu, a među njima su vojna skladišta, lanseri raketa i telekomunikacijski centri koje koristi libanonski gerilski pokret Hezbollah.
Glasnogovornik izraelske vojske rekao je da je Hezbollah ispalio samo nekoliko raketa iz Libanona tijekom noći te da u tim napadima nije bilo ozlijeđenih, prenosi agencija DPA.
On nije komentirao izvješća o tome da Izrael priprema kopnenu invaziju velikih razmjera na Libanon nego je samo rekao da će biti "širenja operacija u Libanonu, ali će ono biti ograničeno".
Reuters javlja da su u dosadašnjim borbenim djelovanjima u Libanonu poginule 362 osobe, a da ih je najmanje 1.350 ranjeno. Među ubijenima je 20 vojnika libanonske vojske i šest gerilaca Hezbollaha, a ostalo su civili. Na libanonskom teritoriju poginulo je osam državljana Kanade, dvije osobe iz Kuvajta i po jedna od Iraka, Šri Lanke i Jordana.
Tijekom 11 dana sukoba poginule su 34 osobe iz Izraela, od čega 19 pripadnika oružanih snaga, a ranjeno je najmanje devet vojnika i 231 civil.
Francuska je u petak ponovila apel za hitnim prekidom neprijateljstava u Libanonu, ustvrdivši kako ne može biti vojnog rješenja sadašnje krize, a izvor talijanske vlade je potvrdio da će se međunarodni sastanak o Libanonu održati 26. srpnja u Rimu na ministarskoj razini uz sudjelovanje, između ostalih, američke državne tajnice Condoleezze Rice.
Prema navodima talijanskog ministarstva vanjskih poslova, sudionici na konferenciji bit će, uz SAD i Italiju, Libanon, Francuska, Rusija, Velika Britanija, Egipat, Saudijska Arabija kao i EU, Svjetska banka i UN.
Američki predsjednik George W. Bush i njemačka kancelarka Angela Merkel razgovarali su telefonski o humanitarnoj situaciji u Libanonu, a Papa Benedikt XVI. je pozdravio otvaranje humanitarnog koridora prema Libanonu, te izrazio nadu da bi odmah potom moglo biti zaključeno primirje.