MVPEI je također priopćio da je tijekom dana Veleposlanstvo RH u Londonu kontaktiralo uredništvo Financial Timesa i dostavilo im demantij navoda iz spornoga članka.
"Uredništvo FT-a se ispričalo se za objavljivanje neistinitih navoda u članku te ga se obvezalo povući", navodi se u priopćenju MVPEI-a.
U hrvatskom demantiju se navodi da članak FT-a sadrži "dezinformacije i arbitrarne interpretacije iz intervjua s premijerom Ivom Sanaderom i drugim hrvatskim dužnosnicima".
"To je vrlo štetno za marljivo stečen kredibilitet hrvatske Vlade, kao i kredibilitet glavne tužiteljice Haškog tribunala s kojim je Vlada blisko surađivala", stoji u hrvatskom demantiju FT-u.
"Opće je poznato da je odbjegli general bio uhićen nakon vrlo složene zajedničke policijsko-obavještajne operacije u koju su bile uključene obavještajne službe nekoliko zemalja" pojašnjava se u pismu upućenom FT-u i naglašava da je i iz samih snimaka njegova uhićenja sasvim jasno da ono nije "rezultat nikakvih tajnih pregovora", pojašnjava se u pismu upućenom Financial Timesu.
Kako prenosi MVPEI, Veleposlanstvo RH je također opovrglo dio teksta FT-a u kojem se sugerira da je hrvatski premijer od međunarodne zajednice tražio da " ne izolira Beograd" jer dijelovi vojske i tajne policije i dalje daju potporu ratnom zločincu Ratku Mladiću.
"Nitko niti ne želi izolirati Beograd, no premijer nikada nije smatrao da dijelove srbijanske vojske i tajne policije treba osloboditi odgovornosti zbog potpore Mladiću", stoji u hrvatskom demantiju.
"U demokratskim zemljama, vojska i tajne službe služe samo vladama. Mladić mora biti uhićen i doveden pred lice pravde, a Srbiji će to donijeti korist", zaključuje se hrvatskom pismu britanskom dnevnom listu.