"Ogorčeni smo istupima naših kolega, koji zapravo to nisu, jer je riječ o neradnicima koji su odbili posao i u Kanfanaru i u Zagrebu. Čak 22 radna mjesta ostala su nepopunjena u Zagrebu, unatoč tome što oni tvrde da žele raditi", kazao je predsjednik Radničkog vijeća Alen Obrovac dodavši da 35 prosvjednika u Zagrebu svojim postupcima ugrožavaju egzistenciju obitelji zaposlenih u TDR-u.
Glavni sindikalni povjerenik Sindikata poljoprivrede u TDR-u Damir Kuharić ocijenio je da se "cijela priča pretvorila u nasilje, a 35 radnika naziva nas 3.000 dioničara tajkunima i vrijeđa nas, čime ruše ugled naše tvrtke".
Izrazio je ogorčenje i postupkom Novog sindikata, koji vodi prosvjednike u Zagrebu, rekavši da bi taj sindikat trebao poštovati sudske odluke.
Radnicima je bio ponuđen sporazum s otpremninom od 365.000 kuna u prosjeku, što je više od zakonom propisanog, pa se stoga članica Radničkog vijeća Zdenka Diriti izjasnila protiv bilo kakve isplate otpremnine radnicima koji prosvjeduju u Zagrebu.
"Situacija nema veze sa zaštitom radničkih prava, a kako postoje naznake da bi se s radnicima zagrebačkog pogona mogla dogovoriti isplata otpremnine, mi se tome energično suprotstavljamo", naglasila je Diriti dodavši kako bi to bilo nekorektno prema radnicima koji su prije tri mjeseca mirno i sporazumno raskinuli radni odnos s tvrtkom.
Glasnogovornik TDR-a Predrag Grubić ponovio je da Uprava i dalje ustraje na rješavanju problema na zakonit i miran način.
Mi smo legalisti i u tome ćemo i dalje ustrajati, poručio je Grubić dodavši da je nanijeta ogromna šteta, ne samo materijalna već i po pitanju ugleda kompanije.