SP 2006: Obljetnica jedne od najvećih "namještaljki" u povijesti SP-a

ZAGREB, 25. lipnja 2006. (Hina) - Prije točno 24 godine odigrala se jedna od najvećih "namještaljki" u povijesti svjetskih nogometnih prvenstava, u kojoj su sudjelovale reprezentacije Austrije i Zapadne Njemačke.

Uoči posljednjeg dvoboja u skupini B znalo se da će pobjeda Njemačke od 1:0 odvesti u drugi krug i Austriju i Njemačku. U 10. minuti susreta Horst Hrubesch je zabio pogodak za vodstvo Njemačke i nakon toga su gledatelji bili svjedoci najčudnije utakmice u povijesti nogometa. U preostalih 80 minuta susreta nogometaši Njemačke i Austrije natjecali su se u tome tko će više odigrati pogrešnih dodavanja.

Žrtve ove namještaljke bili su Alžirci, koji su dan ranije pobijedili Čile 3:2. Na kraju su po četiri boda imali Austrija, Njemačka i Alžir, ali su Alžirci zbog lošije gol-razlike završili na trećem mjestu skupini.

Iako je svima bilo jasno što se događa, Fifa nikoga nije kaznila, a Njemačka je na kraju dogurala do finala u kojem je poražena od Italije.