Poljska - Kostarika 2-1

HANNOVER, 20. lipnja 2006. (Hina) - U utakmici 3. kola skupine A Svjetskog nogometnog prvenstva Poljska je u Hannoveru svladala Kostariku sa 2-1 (1-1).

Strijelci: 0-1 Gomez (25), 1-1 Bosacki (33), 2-1 Bosacki (66).

Gledatelja: 43.000

Sudac: Maidin (Singapur)

POLJSKA: Boruc - Baszczynski, Bak, Bosacki, Mi. Zewlakow - Smolarek (Rasiak, 85), Radomski (Lewandowski, 64), Szymkowiak, Krzynowek - Jelen, Žurawski (Brozek, 46)

KOSTARIKA: Porras - Drummond (Wallace, 70), Umana, Marin, Badilla, Gonzalez - Bolanos (Saborio, 78), Solis, Centeno, Gomez (Hernandez, 82) - Wanchope

U oproštajnoj utakmici za obje reprezentacije na SP-u Poljaci su uspjeli upisati tri boda, dok će Kostarikanci kući s tri poraza.

Povela je Kostarika u 25. minuti golom Ronalda Gomeza iz slobodnog udarca nakon što je lopta prošla kroz živi zid, a potom i kroz noge poljskog vratara Boruca.

Preokret je donio Bartosz Bosacki s dva pogotka, oba nakon kornera. Kod prvog, u 33. minuti, kostarikanski vratar Porras je promašio loptu, pa Bosackom nije bilo teško gurnuti ju u praznu mrežu, dok je kod drugog poljski napadač bio najviši na drugoj vratnici i glavom spustio loptu u mrežu.