To je na svečanom činu potpisivanja stipendijskog ugovora MOO-a sa osmero hrvatskih sportskih nada kazao predsjednik HOO-a Zlatko Mateša, dodavši kako su stipendisti MOO-a bili i tako uspješni sportaši poput Janice i Ivice Kostelić, te Blanke Vlašić.
Atletičari Danijela Grgić i Milan Kotur primat će do 31. kolovoza 2008. po 1000 USD mjesečno, a gimnastičari Filip Ude i Robert Seligman, jedriličari Šime Fantela i Igor Marenić, badmintonaš Neven Rihtar i plivač Saša Imprić po 500 USD olimpijske stipendije od MOO-a. HOO je podnio zahtjev za ukupno 20 mladih sportaša, a MOO je dodijelio osam stipendija koje će se iskoristiti za troškove smještaja i hrane, specijaliziranog trenera, redovitu medicinsku i znanstvenu pomoć, dogovarajući džeparac kojeg će odrediti HOO, te ograničen broj zrakoplovnih karata za put na natjecanja na kojima se ostvaruje olimpijska norma. Ukoliko se uspiju plasirati na Olimpijske igre u Pekingu, svima će biti potvrđene stipendije do 31. kolovoza 2008, a u slučaju da ne uspiju izboriti olimpijsku normu, do završetka zadnjeg mogućeg kvalifikacijskog natjecanja.
MOO čak 92 posto svojih prihoda troši u stipendije i razvoj sporta u svijetu, a sjećam se koliko je taj novac u doba rata značio i pomogao Kostelićima, kazao je član MOO-a Antun Vrdoljak. Vaš razvoj i rezultate će odsad pažljivo pratiti MOO i to vam mora biti dodatni motiv da uspijete, obratio se mladim sportašima Vrdoljak.
Stipendija MOO-a je veliko priznanje i zasigurno će olakšati razvoj mladih sportaša koji i nemaju adekvatne uvjete, kazao je glavni tajnik HOO-a, naglasivši kako primjerice europski juniorski prvak na 400 prepone Milan Kotur trenira u Jasenovcu na stazi od jedva 60-tak metara.
Od 1992. i primanja HOO-a u olimpijsku obitelj sredstva Olimpijske solidarnosti koristili su Janica i Ivica Kostelić, Blanka Vlašić, Krešimir Čač, Edis Elkasević, Emanuel Horvatiček, Aleksej Puninski i Sanja Jovanović.