I dok je u Berlinu koji ima skoro sedam puta više stanovnika od Nuernberga bilo nemoguće okupiti sve hrvatske navijače na jednom mjestu, u "Gradu ispod brijega" kako u slobodnom prijevodu glasi prevod imena Nuernberg, središte je bilo u znaku hrvatskih "kockica",a posebice Hauptmarkt gdje su domaćini priredili "Kick and Groove park" sa bezbroj kioska sa prehranom i pićima, te velikim video ekranima za praćenje utakmica. Domišljati vlasnici ugostiteljskih objekata privlačili su goste odjenuvši osoblje u dresove hrvatske reprezentacije, te izvjesivši hrvatske zastave. Atmosfera je bila sjajna, raspjevana i bez incidenata.
Veliki dio hrvatskih navijačao okupio se i oko fontane Schoner Brunnen za koju tvrde da njezina voda donosi sreću. Nekoliko sati prije početka utakmice "navijačka kolona" se preselila pred Franken stadion, a dio navijača koji nije uspio nabaviti ulaznice odlučio se za "Fun park", koji je postavljen tik uz stadion i u kojem su bili postavljeni veliki video zidovi, te niz zabavnih sadržaja. U Nurnbergu i njegovoj okolici živi oko 6.500 Hrvata od kojih su mnogi izabrali upravo Volksfest Platz i Fun park kako bi pratili utakmicu. U istoimenom klubu iz ovog grada proslavio se hrvatski stručnjak Zlatko Čajkovski koji je predvodio Nuernberg do naslova prvaka 1986. godine, zadnje od devet titula prvaka. Trenutačno u klubu igra povremeni hrvatski reprezentativac Ivica Banović.
Nuernberg slovi kao jedan od najmirnijih i najsigurnijih njemačkih gradova, no još uvijek se nije otarasio crne stranice svoje povijesti. Nacistički vođa Adolf Hitler zaljubio se u ovaj grad i u svojim planovima vidio ga je kao glavni grad Trećeg Reicha. Tijekom rata bombandiran je čak 38 puta, a američke snage zauzele su grad 20. travnja 1945. godine. Zatim je u lokalnoj Palači pravde uslijedio poznati sudski proces protiv ukupno 24 nacistička ratna zločinca.