Cibona osvojila prvenstvo Hrvatske

ZAGREB, 10. lipnja 2006. (Hina) - Cibona je osvojila naslov prvaka Hrvatske, pobijedivši u doigravanju Zadar s 2:1.

U trećem, odlučujućem susretu doigravanja za naslov prvaka Hrvatske, Cibona je u KC Dražen Petrović u Zagrebu pobijedila Zadar 92:67 (21:18, 21:18, 27:14, 23:17) i tako po 13. put osvojila naslov prvaka.

Prvo poluvrijeme ponudilo je zanimljivu igru s puno preokreta. Cibona je uspješno koristila probleme Zadra s kontrolom obrambenog skoka, no Zadar se uspio oporaviti, čak doći i do minimalnog vodstva. Završnica prvog poluvremena ipak je pripala Cibona.

Nakon prve dvije izjednačene četvrtine, "Vukovi" su u trećoj dionici igre deklasirali suparnika (27:14), a potom u posljednjoj četvrtini igre samo potvrdili veliku prednost.

Najefikasniji igrači u pobjedničkim redovima bili su Kus (17), Warren (16) i Markota (15), dok su strijelce Zadra predvodili Gečevski (20) i Čolak (12).