SP: Više od polovice Nijemaca očekuje da Brazil obrani naslov

BERLIN, 2. lipnja 2006. (Hina/dpa) - Prema istraživanju njemačke televizijske postaje ARD samo tjedan dana prije početka Svjetskog nogometnog prvenstva, čak 54 posto Nijemaca vjeruje da će Brazil obraniti naslov svjetskog prvaka osvojen prije četiri godine, dok njih samo 10 posto vjeruje da bi naslov mogla osvojiti njihova reprezentacija.

Trteće mjesto u anketi osvojile su reprezentacije Argentine i Italije, po četiri posto Nijemaca vjeruje da bi te reprezentacije mogle osvojiti naslov.

Također, 21 posto Nijemaca vjeruje da bi njihva reprezentacija mogla doći do finala, dok njih 14 posto misli da bi mogli ispasti već nakon razigravanja po skupinama.

Što se sigurnosti tiče, 93 posto Nijemaca izjasnilo se kako su zadovoljni sigurnosnim mjerama koje su poduzete.

"Kao prvo, policija će biti vrlo oprezna. Drugo, vjerujem da će se velika većina pravih nogometnih zaljubljenika sama potruditi da se izbjegnu bilo kakvi neredi", izjavio je njemački ministar unutarnjih poslova Wolfgang Schaeuble.