Braća Skelin 5. na prvoj regati Svjetskog kupa

MUENCHEN/ZAGREB, 27. svibnja 2006. (Hina) - Naši najboji veslači, srebrni olimpijci i branitelji naslova pobjednika Svjetskog kupa, Nikša i Siniša Skelin osvojili su peto mjesto u A finalu dvojaca bez kormilara na prvoj regati Svjetskog kupa koja je održana u Munechenu.

Braća Skelin su ostvarili rezultat od 6:47.52 što je za gotovo 10 sekundi slabije vrijeme od Gorana Jagara i Nikole Stoića iz Srbije i Crne Gore (6:37.43). Drugo mjesto osvojila je posada iz Kanade (Howard-Light) 6:38.98, a treće dvojac iz Južnoafričke Republike (Di Clemente-Cech) 6:40.65. Brži od braće Skelin bili su i četveroplasirani Kinezi Kinezi (Wang-Zhang) 6:43.10, a jedini čamac kojeg su pobijedili u finalu bio je Češki (Mahivička - Schinder), koji je s vremenom 6:47.70 zauzeo posljednje mjesto u A finalu. Skelini su rezervirano startali i na prvih 500 metara bili šesti, na pola stale četvrti, ali im je u finišu očito ponestalo snage pa su na kraju zauzeli peto mjesto.