Finale Kupa: Zagreb - Agram Medveščak 32:26

OSIJEK, 19. svibnja 2006. (Hina) - Rukometaši Zagreba po 13-ti put postali su pobjednici hrvatskog Kupa. U finalnom susretu završnog turnira Zagreb je u Osijeku pobijedio Agram Medveščak 32:26 (17:11).

Bila je to utakmica bez imalo rezultatske neizvjesnosti. Zagreb je bio bolji u svim segmentima igre i nakon četiri uvjerljive pobjede u prvenstvu, bez većih problema porazio je Medveščak i u finalu Kupa.

Zagreb je odlično otvorio utakmicu i vrlo brzo došao do prednosti od pet pogodaka (8:3). Krajem poluvremena Zagreb je imao i sedam razlike (16:9), no na poluvrijeme se otišlo rezultatom 17:11. U drugom dijelu aktualni hrvatski prvak je imao i deset pogodaka viška (23:13), međutim u završnici utakmice Medveščak je iskoristio opuštenost suparnika i ublažio poraz na konačnih 32:26.

Najefikasniji igrači u pobjedničkim redovima bili su Lisičić sa 7, Terzić sa 6, te Goluža sa četiri pogotka, dok je Blažičko prikupio 19 obrana. U redovima Medveščaka najbolji igrač je bio Ljubo Vukić sa 7 pogodaka, Čupić je dodao 6, a Sulić 5 pogodaka.