Diskografska kuća naime tvrdi da je proizvođač računala povrijedio ugovor o zaštitnom znaku iz 1991. godine ulaskom na glazbeno tržište kroz uslugu on-line prodaje glazbe iTunes.
Kompanija Apple Computer je pak na sudu tvrdila kako je iTunes prvenstveno usluga prijenosa podataka, što je ugovorom dopušteno.
Odvjetnik Apple Corps-a Geoffrey Vos je pak tvrdio da "Apple Computer može u glazbeni business ući na bilo koji način koji žele, ali da pritom nisu smjeli koristiti zaštiti znak".
Apple Corps, koja je u vlasništvu Paul McCartneyja, Ringo Starra, udovice Johna Lennona Yoko Ono te nasljednika Georgea Harrisona, već je u dva navrata tužio Apple Computer.
U izvansudskoj nagodbi 1991. godine, koja je uključivala i isplatu 26 milijun kuna od strane Apple Computera, određene su granice unutar kojih će svaka strana imati ekskluzivna prava korištenja poznate stilizirane jabuke.
Kompanija Apple Computer je posljednjih godina postala veliki 'igrač' u muzičkoj industriji, prodavši oko 14 milijuna iPod playera te više od milijardu pjesama putem iTunesa, a Beatlesi su uporno odbijali dopustiti da se njihova glazba prodaje putem bilo kojeg on-line servisa.
No, tijekom suđenja otkriveno je kako Apple Corps digitalno obrađuje rad Beatlesa, što bi omogućilo on-line prodaju njihove glazbe.