Prisustvovat će mu predstavnici županijskih Zavoda za javno zdravstvo, Ureda i Zavoda zaštite okoliša, prostornog uređenja i održivog razvoja jadranskog područja. Raspravljat će se o kakvoći mora na plažama hrvatskoga Jadrana u prošloj godini, postupku utvrđivanja izvora onečišćenja mora u laguni Stella Maris na području Umaga, praćenju kakvoće obalnog mora na području srednjeg i južnog Jadrana (projekt Pag - Konavle).
Bit će govora i o Jadranskom projektu-Projektu zaštite od onečišćenja voda na priobalnom području (izgradnja kanalizacijskih sustava), Nacionalnom akcijskom planu za sprječavanje unosa onečišćenja s kopna u more, novoj Europskoj direktivi o vodi za kupanje/novoj Uredbi o kakvoći mora za kupanje u Hrvatskoj, balastnim vodama, Mediteranskoj strategiji održivog razvitka.
Kakvoća mora na plažama u jadranskom obalnom i otočnom prostoru prati se od 1988., a u posljednjih deset godina uočava se poboljšanje kakvoće mora za kupanje zbog izgradnje sustava sanitarne kanalizacije, unaprjeđenja mjera praćenja stanja i nadzora. Uspoređujući ostale zemlje Sredozemlja, hrvatsko more jedno je od najčišćih, navodi Ministarstvo.
Sustavnim praćenjem kakvoće Jadranskog mora utvrđena je potreba za izgradnju sustava odvodnje otpadnih voda. Jadranskim projektom predviđena je izgradnja kanalizacijskog sustava na cijelom obalnom području. Projekt ima tri faze, a svaka traje 15 godina.
U priopćenju se , uz ostalo, navodi i da stjecanjem statusa kandidatkinje za punopravno članstvo u EU Hrvatska mora usuglasiti domaće zakonodavstvo s Direktivama EU-a.