Bekele i Dibaba slavili u Fukuoki

FUKUOKA, 1. travnja 2006. (Hina/STA) - Etiopljanin Kenenisa Bekeleslavio je na utrci na 4 kilometara na Svjetskom prvenstvu u krosu ujapanskoj Fukuoki.
FUKUOKA, 1. travnja 2006. (Hina/STA) - Etiopljanin Kenenisa Bekele slavio je na utrci na 4 kilometara na Svjetskom prvenstvu u krosu u japanskoj Fukuoki.

Olimpijski i svjetski prvak na 10 km pretrčao je četiri kilometara za 10:54 minute. Drugi je bio sa sekundom zaostatka kenijac Isaac Kiprono Songok, dok je treće mjesto osvojio Marokanac Adil Kaouch sa 3 sekunde zaostatka.

Djevojke su nastupile u utrci na 8 kilometara, a najbolja je bila Etiopljanka Tirunesh Dibaba s rezultatom 25:21. Svjetska prvakinja na 5 i 10 km je slavila sa pet sekundi prednosti pred Kenijkom s nizozemskom putovnicom Lornah Kiplagat, dok je Etiopijka Meselech Melkamu na trećem mjestu zaostala 17 sekundi.