Skijanje: Janica i Ivica Kostelić prvaci u slalomu

RIJEKA, 31. ožujka 2006. (Hina) - Janica i Ivica Kostelić očekivano suosvojili naslove prvaka Hrvatske u slalomu, ali najpoznatiji skijaškibrat i sestra to su ostvarili na do prije nekoliko mjeseci posveneočekivanom mjestu, na Platku iznad Rijeke.
RIJEKA, 31. ožujka 2006. (Hina) - Janica i Ivica Kostelić očekivano su osvojili naslove prvaka Hrvatske u slalomu, ali najpoznatiji skijaški brat i sestra to su ostvarili na do prije nekoliko mjeseci posve neočekivanom mjestu, na Platku iznad Rijeke.

Na jedinoj skijaškoj stazi sa pogledom na more Janica Kostelić je slavila u slalomu ispred Jelene Lolović iz SCG i Belgijanke Persyn, dok zbog problema sa vratom nije nastupila Ana Jelušić, a već ranije je otkazala i Nika Fleiss.

U muškoj konkurenciji po prvi puta u povijesti Otvorenoga prvenstva Hrvatske i utrka koje se boduju za FIS-bodove tri su naša skijaša bila na postolju. Ivica Kostelić je pobijedio, drugi je bio Dalibor Šamšal, a treći Natko Zrnčić Dim između 40-tak natjecatelja.

Unatoč magli i toploj južini staza na Platku je izdržala, što se očekuje i u subotu kada se vozi Jadranski FIS slalom.