Žalbe su razmatrane na otvorenom dijelu sjednice, a odluku će tročlano sudsko vijeće pod predsjedanjem sutkinje Ana Garačić donijeti iza zatvorenih vrata.
Nitko od osuđenika nije prisustvovao sjednici, što je uobičajeni na takvim sjednicama Vrhovnog suda.
U nepravomoćnoj presudi donesenoj u veljači prošle godine zagrebački Županijski sud je po prvi puta u domaćoj sudskoj praksi spomenuo i namjeru osnivanja grupe koja je planirala otmice još neke djece bogatih Hrvata.
Na osuđujuće presude žalilo se sedam osuđenika, ali i Ured za suzbijanje korupcije i organiziranog kriminaliteta (USKOK) koji je nezadovoljan visinom kazni za neke od osuđenih.
Nakon Matekovićevih sedam i Patračević šest i pol godina na najvišu je kaznu osuđen Patračev sin Novica. On je kažnjen s tri i pol godine i već je dulje vrijeme u pritvoru.
Za udruživanje u grupu otmičara osuđeni su još Marinko Gošuljević, Siniša Ježovita i Stevo Smrček. Gošuljević je kažnjen s tri i pol godine, Ježovita s tri godine i tri mjeseca, a Smrček s dvije godine i devet mjeseci. Ivan Bastalić kažnjen je za otmicu ali i krivotvorenje dokumenata na tri godine i dva mjeseca. Samo zbog sudjelovanja u otmici Dario Jaić osuđen je na godinu dana zatvora, a braća Libero i Nikola Mateković na godinu, odnosno godinu i pol dana zatvora.
Nedugo nakon otmice, u veljači 2004., Petrač je pobjegao iz Hrvatske. Krajem kolovoza prošle godine uhićen je u Grčkoj, samo dva dana nakon što je odbjegli 'glavni organizator' Ivan Mateković otkriven u Zagrebu. Njihovi odvjetnici već su najavili da će tražiti ponavljanje suđenja, jer su prve presude njihovim branjenicima izrečene u odsutnosti.
Nedugo nakon uhićenja Ivana Matekovića njegov brat Libero predao se, a od cijele skupine pravosuđu nije dostupan još jedino Nikola Mateković.
Na presude su se žalili svi osuđenici osim Jaića koji je jedini jednogodišnju kaznu izdržao u pritvor i sada je na slobodi. Žalbe su naknadno povukli Ježovita i Gošuljević.
Osim na presudu, Novica Petrač se već drugi put žali i na odluku kojom mu je pritvor produljen do pravomoćnosti presude.