Prema preliminarnoj ponudi, koja je predana u pismenom obliku 13. ožujka, Actavis je ponudio cijenu od 570 kuna po dionici, no ona, napominju, ovisi o ishodu dubinske analize (due diligence).
Kako je objavljeno iz Actavisa, "kombinacijom Actavisa i Plive nastat će treća po veličini najveća generička farmaceutska kompanija na svijetu, s vodećom tržišnom pozicijom na ključnim svjetskim tržištima. Značajno povećanje veličine pružit će priliku za optimiziranje proizvodnje, distribucije i prihoda te omogućiti Actavisu da ponudi Plivine proizvode kroz svoju međunarodnu mrežu", navode iz islandske kompanije.
Hrvatska bi tako, po Actavisovim najavama, postala središtem za srednju i istočnu Europu i ključni centar za buduća istraživanja i razvoj te proizvodnju, u čemu bi značajnu ulogu imalo postojeće Plivino ime, odnosno brand "koji ima fantastično nasljeđe na tržištima na kojima je nazočna".
U Actavisu se nadaju da "će s Upravom i Nadzornim odborom Plive uspostaviti pozitivan i konstruktivan dijalog u danima koji slijede i zajedno raditi na povezivanju naših kompanija, a sve s ciljem stvaranja i veće nove dodane vrijednosti za dioničare, management, zaposlenike i lokalnu zajednicu", stoji u objavi.
Predsjednik i glavni izvršni direktor Actavisa Robert Wessman uvjeren je "kako kombinacija Actavisa i Plive ima visoko izazovan strateški i poslovni smisao".
Actavis je generička farmaceutska kompanija, izgrađena na strategiji rasta kroz preuzimanja i organskog rasta, prodorom na nova tržišta i registriranjem novih generičkih lijekova, koja je kompaniju dovela među pet najvećih generičkih kompanija u svijetu, s 10.000 zaposlenih u 32 zemlje.
Iz Plive su najavili službeno očitovanje, a jučer je prenesen stav Uprave Plive da Pliva nije na prodaju.