Financijski savjetnik trebao bi, s obzirom na uvjete na telekomunikacijskom tržištu, procijeniti tržišnu vrijednost HT-a i u skladu s tim i vrijednost njegovih dionica, kao i ostale financijske modalitete daljnje privatizacije tvrtke, kažu u Vladi.
Sukladno najavama s početka tjedna nakon razgovora premijera Ive Sanadera sa primorsko-goranskim županom Zlatkom Komadinom Vlada bi na sutrašnjoj sjednici trebala osnovati više radnih skupina vezanih za privatizaciju i infrastrukturne projekte u toj županiji.
Vlada bi tako trebala osnovati radne skupine za privatizaciju triju hotelskih tvrtki s toga područja - opatijske Liburnie, crikveničkog Jadrana, rapskog Imperiala. Uz predstavnike Primorsko-goranske županije i predstavnike gradova Opatije, Crikvenice i Raba, u tim bi povjerenstvima bili i potpredsjednik Vlade Damir Polančec i državni tajnik Središnjeg državnog ureda za upravljanje imovinom, ujedno i predsjednik HFP-a Grga Ivezić, kao i predstavnici ministarstava mora, financija, sindikata turizma.
Ministar gospodarstva Branko Vukelić i ministrica zaštite okoliša, prostornog uređenja i graditeljstva Marina Matulović Dropulić, uz predstavnike Primorsko-goranske i Istarske županije bili bi u radnoj skupini za izgradnju terminala za ukapljeni plin, a osnovala bi se i radna skupina koja bi trebala predložiti rješenja za obnovu zaštićene spomeničke baštine u Luci Rijeka. Uz predstavnike županije i grada u nju bi ušli i ministar kulture Božo Biškupić, ministrica Matulović Dropulić, te ravnatelj Lučke uprave.
Vlada bi sutra, nakon prošlotjednog predstavljanja, trebala prihvatiti i prijedlog nacionalnog programa suzbijanja korupcije, te ga uputiti Hrvatskom saboru.
Antikorupcijski program, kako je istaknuto i prigodom njegova predstavljanja, najviše pažnje posvećuje mjestima gdje je korupcija najraširenija, sudstvu, zdravstvu, lokalnoj samoupravi i javnoj upravi, političkim strankama, gospodarstvu i znanosti.
U borbi protiv korupcije naglasak se stavlja na njenu prevenciju, te efikasnije i brže djelovanje tijela otkrivanja, progona i kažnjavanja korupcije.
Saboru na donošenje Vlada će poslati i konačni zakonski prijedlog koji bi omogućio neposredan izbor općinskih načelnika, gradonačelnika, župana i zagrebačkog gradonačelnika, kao i zakona o Državnom izbornom povjerenstvu, kao stalnom tijelu.