Hrvatska - Norveška 32-28

BERN/ZAGREB, 28. siječnja 2006. (Hina) - Hrvatska muška rukometnareprezentacija je u 2. kolu skupine D Europskog prvenstva u Švicarskojupisala i drugu pobjedu. Hrvatska je sa 32-28 (20-14) svladalaNorvešku.
BERN/ZAGREB, 28. siječnja 2006. (Hina) - Hrvatska muška rukometna reprezentacija je u 2. kolu skupine D Europskog prvenstva u Švicarskoj upisala i drugu pobjedu. Hrvatska je sa 32-28 (20-14) svladala Norvešku.

HRVATSKA: Losert, Šola; Sulić 7, Balić 8, Lacković 5, Čupić, Vori 1, Dominiković, Horvat 2, Goluža 5 (5), Šprem, Špoljarić, Metličić 4, Buntić

NORVEŠKA: Ege, Erevik; Buchmann 4 (3), Berge 1, Loke 4, Strand 3, Ekelund 2, Lund, Vildalen, Lauritzen 4, Kjelling 6, Jorgensen, Jensen 2, Skjarvold 2

SUCI: Bord i Buy (oba Francuska).

SEDMERCI: Hrvatska 5 (5), Norveška 3 (3).

ISKLJUČENJA: Hrvatska 8 minuta, Norveška 12 minuta

Naši rukometaši odlično su otvorili utakmicu protiv Norvežana, te niti u jednom treniutku nisu bili u podređenom položaju. Nakon vodstva Hrvatske 4-1, Norvežani su uspjeli doći do 4-4, ali to je ujedno bilo i jedino izjednačenje na utakmici. Vrlo brzo su olimpijski pobjednici ponovno pobjegli na plus tri (7-4), te se ta prednost s vremenom samo povećavala. U 23. minuti bilo je 15-10, u 25. već 18-11.

Prvo poluvrijeme naša reprezentacija završila je sa 20 postignutih golova što dovoljno govori o igri u napadu. Sjajno je igrala vanjska linija predvođena Ivanom Balićem koji je sam postizao pogotke, a usto i odlično razigravao pucače Lackovića i Metličića, te kružne napadače Sulića i Vorija. Od 25 udaraca prema vratima Norvežana u mrežu je ušlo njih 20 što je učinak od sjajnih 80 posto.

Početkom drugoga poluvremena Norvežani su s tri uzastopna gola stigli do tri razlike (20-17), no ubrzo je ponovno proradio hrvatski napad, ovoga puta preko protuudara i u 40. je minuti bilo 26-19.

Od 40. do 50. minute Hrvatska je postigla samo jedan gol, no glavni razlog što se Norveška nije uspjela približiti na manje od tri razlike (27-24) bio je vratar Vlado Šola. Iako ozlijeđen (rame), Šola je serijom odličnih obrana zadržao prednost Hrvatske dok je trajala kriza u napadu, a potom su Balić i Sulić ponovno otključali bravu Erevikovih vratiju i povisili prednost na plus šest (32-26).

Ovom pobjedom Hrvatska je izborila nastup u drugom krugu natjecanja, a u nedjelju će s početkom u 17 sati protiv Rusije igrati za prvo mjesto u skupini i prijenos maksimalnog broja bodova u drugu fazu natjecanja.