Janica Kostelić pobijedila u super-G i ušla u povijest

ZAGREB/BAD KLEINKIRCHHEIM, 15. siječnja 2006. (Hina) - Trostrukaolimpijska prvakinja Janica Kostelić pobjednica je današnjeg super-GSvjetskog kupa u Bad Kleinkirchheimu.
ZAGREB/BAD KLEINKIRCHHEIM, 15. siječnja 2006. (Hina) - Trostruka olimpijska prvakinja Janica Kostelić pobjednica je današnjeg super-G Svjetskog kupa u Bad Kleinkirchheimu.

Drugo mjesto podijelile su Austrijanke Michaela Dorfmeister i Alexandra Meissnitzer, koje su zaostale za deset stotinki za Janicom.

Šveđanka Anja Paerson, koja je najveća Janičina konkurentica za ukupnu pobjedu u Svjetskom kupu, nije završila današnju utrku. Paerson je na zadnjem prolazu imala 39 stotinki bolje vrijeme od Janice, ali je u jedan od posljednjih zavoja ušla s prevelikom brzinom te je promašila vrata. Paerson je u petak slavila u spustu, no jučer i danas nije stigla do cilja.

Ovo je prvi trijumf Janice Kostelić u superveleslalomu, te se je uvrstila u uski krug najboljih skijašica u povijesti koje su uspjele pobjeđivati u svih pet disciplina. Jedine koje su to uspjele, uz Janicu Kostelić, su Šveđanka Pernilla Wiberg i Austrijanka Petra Kronberger.

"Još ne mogu vjerovati. Nisam imala dobar osjećaj uoči današnjeg super-G i zbog toga mi je ova pobjeda još draža. Toliko sam sretna da to ne mogu ni opisati, ne znam da li da se smijem ili da plačem. Željela sam pobijediti u svim disciplinama Svjetskog kupa i to sam danas uspjela. O ZOI u Torinu zasad ne razmišljam, idem utrku po utrku i to je najbolja priprema za Torino. U dobroj sam formi i mislim da ništa ne moram mijenjati, preostaje mi samo da treniram", izjavila je Janica.

U Svjetskom kupu Janica je do ove sezone pobjeđivala u slalomu i kombinaciji. Krajem prosinca u Špindleruvu Mlynu s liste želja skinula je veleslalom. Bila je to njena prva veleslalomska pobjeda u Svjetskom kupu, ali ne i prva u karijeri, jer je slavila na ZOI u Salt Lake Cityu. Priča je zaokružena jučer i danas u Bad Kleinkirchheimu. Jučer je Janica po prvi puta pobijedila u spustu Svjetskog kupa. Bila joj je to druga pobjeda u karijeri u ovoj discplini, budući da je prošle godine u Santa Caterini osvojila naslov svjetske prvakinje.

Posljednju "recku" Janica je utisnula danas, pao je i super-G, disciplina u kojoj je bila olimpijska viceprvakinja prije četiri godine (zlato joj je izmaklo za samo pet stotinki).

Janici je ovo 24. pobjeda u Svjetskom kupu. U ukupnom poretku Svjetskog kupa Janica sada ima ogromnih 297 bodova prednosti u odnosu na Anju Paerson.