Bebić je tom prigodom naglasio da će 22. lipnja 1941., kada je u šumi Brezovica kod Siska osnovan prvi partizanski odred Narodnooslobodilačke vojske Hrvatske, ostati upamćen kao dan koji svjedoči i trajno simbolizira opredjeljenost, borbu i pobjedu hrvatskog čovjeka protiv fašizma i nacizma.
Zahvalio je svima koji su sudjelovali u borbi i pobjedi protiv tih, najmračnijih i najstrašnijih ideologija u povijesti čovječanstva, ističući kako je, zahvaljujući njima, kraj rata Hrvatska dočekala na strani pobjednika.
Ističući pripadnost i predanost Hrvatske antifašizmu, Bebić je ocijenio kako, zahvaljujući činjenici da je to opredjeljenje jasno izraženo u hrvatskom Ustavu, "danas više nikome ne treba dokazivati slobodarske i antifašističke vrijednosti hrvatskog naroda".
Založio se, međutim, za kontinuiranu edukaciju učenika i studenata o antifašističkim vrijednostima, "posebno u presudnim trenucima borbe i pobjede protiv fašizma, nacizma, ali i nasuprot komunističkim i drugim nedemokratskim, ekstremnim, radikalnim i nazadnjačkim ideologijama i pojavama".
"Svjedoci smo da takve pojave, isto u tragovima i vrlo rijetko, ožive u našem društvu kroz govor mržnje, netolerantno i nasilničko ponašanje, što najodlučnije osuđujemo i odbacujemo", rekao je Bebić.
Najavio je skorašnje osnivanje posebnog odbora koji bi trebao osigurati obnavljanje povijesne zgrade u Topuskom, u kojoj je održano treće zasjedanje ZAVNOH-a, te pomoći u obnovi drugih oštećenih spomenika žrtvama fašizma.
Tom će odboru predsjedati predsjednik Sabora Vladimir Šeks, a u njegovu radu će sudjelovati i saborski potpredsjednici te članovi Vlade, naglasio je Bebić.
Podsjetio je i da je Sabor zadužio Vladu da pripremi prijedlog poboljšanja materijalnog položaja boraca i invalida iz Drugog svjetskog rata.
Predsjednica SABH-a Vesna Čulinović-Konstantinović kazala je, pak, kako se nada skorom izjednačavanju životnog standarda boraca iz Drugog svjetskog i Domovinskog rata.