Riječ je o polaznim osnovama plana koje će se razrađivati, a okosnice plana čine tri kampusa - Središnji (ili povijesni), Sjeverni te Istočni kampus koji će se izgraditi na prostoru bivše vojarne Borongaj, rekao je Baletić.
Rektor zagrebačkoga Sveučilišta Aleksa Bjeliš ocijenio je kako je riječ o najvećoj investiciji i najintenzivnijem razdoblju razvoja zagrebačkog Sveučilišta u posljednjih 160 godina.
Domaćin večerašnje svečanosti, glavni ravnatelj NSK Tihomil Maštrović, podsjetio je na četiri stoljeća djelovanja Nacionalne i sveučilišne knjižnice, koja je tijekom toga razdoblja bila i središnja knjižnica zagrebačkoga Sveučilišta.
Podsjeti je kako se Hrvati mogu podičiti da su u jednome stoljeću izgradili dva prekrasna zdanja Nacionalne i sveučilišne knjižnice -1913. na Marulićevom trgu i 1995. u Ulici Hrvatske bratske zajednice. Ravnatelj Maštrović napomenuo je i kako više od jednoga desetljeća od otvorenja nove zgrade NSK-a ona još nije u potpunosti dovršena.
U nedovršenome dijelu zgrade NSK-a do kraja 2008. trebao bi se urediti Kongresni centar.
Predsjednik Mesić podupro je gradnju Kongresnog centra te je čestitao svima koji su, kako je ocijenio, dobro osmislili i predstavili projekt Sveučilišnog kampusa na prostoru bivše vojarne Borongaj. Izrazio je i zadovoljstvo što je taj atraktivan prostor pripao baš znanosti i obrazovanju.
Ministar Primorac istaknuo je kako je Sveučilište u Zagrebu dobilo prostor koji zaslužuje, a to je pokazalo i snagu hrvatske akademske zajednice. Ministar Primorac podupro je i potpuni završetak Kongresnoga centra.