Zadar - Cibona 91:83

ZADAR, 5. lipnja 2007. (Hina) - U drugom susretu finala doigravanja košarkaškog prvenstva Hrvatske Zadar je u Jazinama pobijedio Cibonu 91:83 i u seriji na tri pobjede izjednačio rezultat na 1:1.

Cibona je daleko bolje otvorila utakmicu i u prve dvije četvrtine je dominirala na parketu Jazina. "Vukovi" su posebno bili dojmljivi u drugoj četvrtini kada su tricama uništili Zadrane. Krasić i Rozić bili su glavna snaga Vukova i gosti su na poluvremenu imali deset koševa prednosti (52:42). Međutim, Zadar je u nastavku utakmice pronašao igru i dostigao prednost Cibone, a potom u zadnjoj dionici i definitivno prelomio utakmicu. Kada su Zadrani 3:41 minute prije kraja utakmice došli na plus 9 (95:76) pitanje pobjednika je bilo razriješeno. U pobjedničkim redovima najefikasniji su bili Vladović i Lalić sa po 18 koševa, te odlični Gečevski pod obručima postigavši 17 koševa. Goste su predvodili Andrić (19), Krasić (18) i Rozić (15),

Treći susret na rasporedu je u subotu u 17 sati u KC Dražen Petrović u Zagrebu.