Prekid u Kopenhagenu, UEFA odlučuje o utakmici Danska - Švedska

KOPENHAGEN, 2. lipnja 2007. (Hina/Reuters) - Europska nogometna federacija (UEFA) odlučit će kojim će rezultatom biti registrirana utakmica između Danske i Švedske koja je prekinuta u 90. minuti zbog napada na suca Herberta Fandela.

Dvoboj u Kopenhagenu prekinut je u posljednjim trenucima kada je jedan navijač utrčao na travnjak i napao njemačkog suca nakon što je ovaj isključio danskog braniča Christiana Poulsena i dosudio kazneni udarac za goste. U tom trenutku rezultat je bio 3:3, nakon što je Švedska vodila 3:0, a Danska uspjela izjednačiti. Švedska je veliku prednost imala već nakon 26 minuta igre, a golove su postigli Johan Elmander (7, 26) i Petter Hansson (23). Domaćin je u nastavku utakmice uspio izjednačiti, a strijelci su bili Daniel Agger (34), Jon Dahl Tomasson (62) i Leon Andreasen (75).

Po svemu sudeći utakmica će biti registrirana rezultatom 3:0 za Švedsku.