Južna Koreja - Nizozemska 0:2

SEOUL, 2. lipnja 2007. (Hina/AFP) - Nogometna reprezentacija Nizozemske pobijedila je Južnu Koreju 2:0 u prijateljskom susretu odigranom u Seoulu.

Oba pogotka za goste postigao je Rafael van der Vaart, prvi u 32. minuti iz jedanaesterca, a drugi u 72. minuti. Pobjeda "Oranja" je mogla biti i uvjerljivija, međutim nizozemski napadači nisu bili pretjerano raspoloženi.

"Zadovoljan sma igrom koju smo pokazali. Stvorili smo niz sjajnih prilika i pružili smo kvalitetnu igru. Šteta što odličan nastup nismo okrunili još kojim pogotkom," kazao je nizozemski izbornik Marco van Basten.