Zakon o ratnom financiranju Predstavnički dom prihvatio je s 280 glasova za i 142 protiv, a Senat s 80 glasova za i 14 protiv. Čak 140 od 230 demokratskih kongresnika glasovalo je protiv zakona, razočarano kompromisom na koji se pristalo kako bi se izbjegle optužbe da Demokratska stranka uskraćuju sredstva vojsci dok je zemlja u ratu. Među onima koji su glasali protiv bila je i predsjednica doma Nancy Pelosi, koja je obećala da će se rasprava o ratu u Iraku nastaviti. Senatski čelnik demokrata, Harry Reid obećao je nastavak "napora da se promjeni smjer rata u Iraku sve dok se ne pridruži dovoljno republikanaca da bi odbacili neuspješnu Bushevu politiku ili dok SAD ne dobije novog predsjednika".
Bush je u četvrtak je unaprijed pozdravio zakon kojim se osigurava kritično financiranje za 160.000 američkih vojnika u Iraku i 27.000 u Afganistanu, do kraja fiskalne godine u rujnu. Čelnici Kongresa ranije su obećali da će zakon prihvatljivo zgotoviti prije parlamentarne stanke za Dan sjećanja 28. svibnja. Predsjednik Bush početkom svibnja je stavio veto na prethodnu verziju tog zakona, koja je predviđala povlačenje svih američkih borbenih postrojbi iz Iraka do 1. travnja 2008.
Umjesto odredbi o povlačenju snaga nakon četiri godine rata, novi zakon sadrži niz tzv. odrednica koje iračka vlada treba ispuniti na planu jačanja sigurnosti i političke pomirbe, kako bi osigurala nastavak američke pomoći, no ni one nisu obvezujućeg karaktera. Pelosi je za "odrednice" kazala da su "smokvin list" koji ne može promijeniti smjer rata. Dio zakona kojim se odobravaju sredstva za Irak i Afganistan vrijedan gotovo 100 milijardi dolara u Predstavničkom domu je izglasan glasovima republikanske manjine, uz samo 90 demokratskih glasova.
Drugi dio zakona, odnosi se na sredstva koja nisu povezana s osnovnom namjenom akta, što je u praksi Kongresa uobičajeno. O njima se glasovalo zasebno i dom je sa 348 glasova za i 73 protiv podržao izdvajanje 20 milijardi dolara za pomoć žrtvama uragana, pomoć poljoprivredi i druge namjene. U zakon je ugrađena i odredba o povećanju minimalne nadnice s 5.15 na 7.25 dolara na sat.