Sevilla obranila Kup UEFA

GLASGOW, 16. svibnja 2007. (Hina) - Nogometaši Seville obranili su naslov pobjednika Kupa UEFA nakon što su u finalu u Glasgowu nakon boljeg izvođenja 11-eraca svladali Espanyol sa 5-3. Nakon 120 minuta bilo je 2-2, a nakon 90 minuta 1-1.

Sevilla je povela u 18. minuti pogotkom Adriana u 18. minuti, na 1-1 izjednačio je Riera u 28., novo vodstvo Sevilli donio je Kanoute u 105., a na 2-2 poravnao je Jonatas u 115.

Espanyol je od 68. minuti igrao s desetoricom jer je zbog dva žuta kartona isključen Moises.

Prilikom izvođenja 11-eraca u junaka utakmice izrastao je vratar Seville Anders Palop koji je obranio čak tri udarca s bijele točke igračima Espanyola.

Sevilla je postala tek druga momčad u 37-godišnjoj povijesti Kupa UEFA koja je uspjela obraniti naslov pobjednika, jedini put do sada to je uspjelo madridskom Realu 1985. i 1986. godine.

Ovo je bio drugi nastup Espanyola u finalu Kupa UEFA i drugi poraz, 1988. su izgubili od Bayera iz Leverkusena također nakon izvođenja 11-eraca.

Stadion Hampden Park

Sevilla - Espanyol 5-3 (2-2; 1-1, 1-1)

Sevilla: Palop; Dani Alves, Javi Navarro, Dragutinović, Puerta; Marti, Poulsen, Maresca (Jesus Navas, 46), Adriano (Renato, 76); Luis Fabiano (Keržakov, 64), Kanoute

Espanyol: Iraizoz; Zabaleta, Jarque, Torrejon, David Garcia; Rufete (Pandiani, 56), De la Pena (Jonatas, 87), Moises, Riera; Tamudo (Lacruz, 73), Luis Garcia

Strijelci: 1-0 Adriano (18), 1-1 Riera (28), 2-1 Kanoute (105), 2-2 Jonatas (115)

11-ERCI: 3-2 Kanoute, Luis Garcia - Palop obranio, 4-2 Dragutinović, 4-3 Pandiani, Dani Alves - promašio, Jonatas - Palop obranio, 5-3 Puerta, Torrejon - Palop obranio

Crveni karton: Moises (68)

Sudac: Busacca (Švicarska)

Gledatelja: 48.000