NHL - San Jose i Ottawa poveli

NEW YORK, 27. travnja 2007. (Hina/Reuters) - U prvom susretu polufinala doigravanja Zapadne konferencije NHL lige San Jose Sharksi su u Detroitu pobijedili Red Wingse 2:0.

Gosti su oba pogotka postigli u prvoj četvrtini i to u razmaku od svega 24 sekunde, a potom su sačuvali stečenu prednost. Strijelci su bili Matthew Carle (9:45) i Mike Grier (10:09). Detroit je u ostatku utakmice bio daleko aktivniji i opasniji, no Jevgeni Nabokov je branio sjajno obranivši ukupno 34 udarca. San Jose je tijekom utakmice prema vratima Dominika Hašeka uputio tek 19 udaraca.

Prva četvrtina je odlučila i dvoboj između New Jersey Devilsa i Ottawa Senatorsa (4:5). Gosti su u prvoj dionici poveli 4:0 i pitanjue pobjednika je bilo riješeno. Domaćin je uspio tek zaprijetiti, ali i ne dostići zaostatak. Bila je to prva utakmica polufinala Istočne konferencije. Strijelci za Ottawu bili su su Jason Spezza, Joe Corvo, Dean McAmmond, Dany Heatley i Wade Redden, a za domaćine Travis Zajac, Brian Gionta, Andy Greene i Zach Parise.