Ikone su u Bobotu vraćene 19. travnja, a ovih dana postavlja ih se na njihova mjesta. U Novom Sadu i Sremskim Karlovcima još se nalazi 40 ikona iz hrama sv. Georgija, a nakon njihova restauriranja i one će biti vraćene u Bobotu, rekla je Šulc.
Povjerenstva za povrat kulturnih dobara Hrvatske i Srbije dogovorila su i skorašnji povrat dijela preostalih kulturnih dobara u Vukovar, u Mauzolej Paunović i Gradski muzej Vukovar.
Suradnja sa Srbijom je korektna, nema zatvorenih tema i vjerujem da ćemo uspjeti realizirati povrat dobara, ocijenila je pomoćnica hrvatskog ministra kulture.
Istaknula je da još treba realizirati povrat dijela kulturnih dobara Zbirke manastira Krka, a potražuje se, među ostalim i zbirka arheološke i numizmatičke građe iz Kninskog muzeja te keramička peć i dio namještaja iz Gradskog muzeja Vukovar
Hrvatska, osnovom Procjene ratne štete, još potražuje utvrđivanje otuđenja, nestanka i povrata 24 844 muzejskih predmeta iz 45 muzeja i galerija. Do 2007. vraćeno je 21 347 muzejskih predmeta, a još se traži povrat 3098 nestalih ili otuđenih kulturnih dobara iz manastira, crkava, samostana, privatnih zbirka, knjižnične i arhivske građe.
Iz Srbije je od 2001. do 2007. vraćeno 25 199 pokretnih kulturnih dobara u muzeje, galerije i crkve.
Po riječima Branke Šulc iz jasenovačke zbirke nedostaje još oko šest tisuća muzejskih predmeta i ne zna se gdje su, pa ih se traži preko Interpola. Gradski muzej Vukovar potražuje još više od 15 tisuća predmeta.
Sljedeći sastanak međudržavnog Povjerenstva za povrat kulturnih dobara planira se za svibanj u Beogradu, a nakon povrata kulturnih dobara u manastir i riznicu Krka održat će sastanak u Zagrebu i Krupi.