NBA: Houston bacanjima do pobjede

NEW YORK, 24. travnja 2007. (Hina/DPA) - Houston Rocketsi svladali su i u drugoj utakmici 1. kola NBA playoffa Utah Jazz (98:90) za koje je Gordan Giriček odigrao 24 minute i imao 4 koša (šut 2:6, trice 0:1) i 4 skoka.

Giričeka je trener Sloan "žrtvovao" u obranbenim zadaćama pa je hrvatski košarkaš napravio 6 prekršaja i napustio igru u 41. minuti. Utah je pokušala čvrstom obranom dobiti Teksašane, ali im suci baš i nisu bili naklonjeni - gostima su svirali 29, a domaćima tek 15 prekršaja. Houston se pripremao upravo za takvu igru, u zadnjih nekoliko dana utrostručili su trening slobodnih bacanja i to im se sinoć isplatilo jer su od 38 promašili svega četiri. Bacanja i dva izvrsna superstara Tracy McGrady (31) i Kinez Yao Ming (27) donijeli su prevagu Rocketsima, dok je kod Utah bio uzaludan trud Carlosa Boozera koji je sa 41 poenom izjednačio osobni rekord.

Serija sada seli u Salt Lake City, a Utah ima uteg tradicije jer se u povijesti playoffa nisu vratili nakon 0:2, čak i u vremena Karla Malonea i Johna Stocktona.

I Detroit Pistonsi su slavili kod kuće u drugoj utakmici protiv Orlando Magica (98:90), gotovo na isti način kao i u prvoj utakmici. Richard Hamilton (22) i Chauncey Billups (21) predvodili su ujednačeni napad Pistonsa, koji su ove sezone slavili u svih šest utaimica protiv Orlanda. Turčin Hedo Turkoglu (22) i bivši Pistons Grant Hill (21) dali su najviše kod momčadi sa Floride.