NBA: Poraz prvaka Miamia

NEW YORK, 22. travnja 2007. (Hina/DPA) - U prvoj utakmici NBA doigravanja Houston Rocketsi su u svojoj dvorani pobijedili Utah Jazz (84:75), za koje je Gordan Giriček za 18 minuta igre imao 6 poena (šut 2:5, trice 0:2) i po 1 skok i asist.

Utah je u poluvremenu vodila sa 44:33, a onda se u drugom dijelu "probudio" najbolji strijelac Teksašana Tracy McGrady koji je dotad ubacio svega jedan koš iz bacanja, a do kraja je stigao do brojke 23. Veliku pomoć imao je u Kinezu Yao Mingu (28), dok su Utah iznevjerili najbolji - Carlos Boozer i Mehmet Okur dali su ukupno 17 koševa, uz grozan šut 6:31.

Aktualni prvaci Miami Heat poraženi su u prvoj utakmici kod Chicago Bullsa (96:91). Miami se stalno držao u "egalu", no izgubili su bitku zbog prekršaja njihovih superzvijezda - Shaquille O'Neal (19) je ispao zbog šest, a Dwyane Wade (21) je načinio pet, pa su ostali bez koševa u ključnoj trećoj četvrtini koju je Chicago dobio sa 23:16. Prvake je "potopio" i Sudanac sa britanskom putovnicom Luol Deng koji je sa 33 koša odigrao utakmicu karijere, Ben Gordon (24, 11 asista, 7 skokova) i Argentinac Andres Nocioni (17) su dali i više nego dovoljno za pobjedu.

New Jersey Netsi su sinoć jedini slavili u gostima i to kod Toronto Raptorsa (96:91), koji su odigrali prvu playoff-utakmicu nakon pet godina. Richard Jefferson (28) i sjajni Jason Kidd (8, 10 skokova, 15 asista) nadoknadili su podbačaj prvog strijelca Vincea Cartera (16, šut 5:19), kojemu su kao bivšem Raptoru glasno zviždali svaki puta kada bi taknuo loptu. Kod domaćina najbolji Chris Bosh (22) i T.J. Ford (21).

Detroit Pistonsi su s lakoćom, iako to rezultat (100:92) ne potvrđuje, porazili Orlando Magic. Chauncey Billups (22) i Richard Hamilton (22) predvodili su jednačen napad Pistonsa, koji su vodili od početka dokraja. Orlando, koji je u playoffu nakon četiri godine, nije briljirao, Turčin Hedo Turkoglu (17) i Grant Hill (14) morat će dati daleko više ukoliko za dva dana žele iznenaditi Detroit u njihovoj dvorani.