U priopćenju za javnost ŽDO navodi kako se okrivljenik tereti da je 2. ožujka, uporabom pištolja, u odvjetničkom uredu Radoslava Arambašića nezakonito zatočio njegova sina Vjenceslava Arambašića (1975.) i Osječanina Radenka Radosavljevića (52), koji se zatekao u uredu, te od vlasnika ureda zatražio isplatu 18.500 eura, zaprijetivši da će inače ubiti oba zatočenika.
Pošto mu je Radosavljević, koji je u međuvremenu uspio pobjeći, donio traženi novac, okrivljenik je na slobodu pustio i oštećenika Vjenceslava Arambašića, te je nakon toga uhićen.
Protiv okrivljenika, koji se nalazi u osječkom zatvoru, predloženo je produljenje pritvora zbog, napominje ŽDO, opasnosti od ponavljanja kažnjiva djela i posebno teških okolnosti pod kojima je počinjeno.
Odvjetnik Radoslav Arambašić bio je prvi branitelj okrivljenice u tzv. slučaju "selotejp" Gordane Getoš-Magdić i jedan od svjedoka u istrazi u tome slučaju. Pošto je 3. travnja dao svoj iskaz, Arambašić se na javnom mjestu sastao s načelnikom osječko-baranjske Policijske uprave Vladimirom Faberom, što su u PU objasnili njegovom željom da zahvali policiji na rješavanju otmice počinjene na štetu njegove obitelji.
Odvjetnici okrivljenog Branimira Glavaša zbog toga su optužili Fabera za utjecaj na svjedoke, a vijećnici HDSSB-a i HSP-a u Županijskoj skupštini najavili su inicijativu za Faberovim razrješenjem dužnosti načelnika PU-a.