Striedinger je godine 2003. pozvao novinare u Istru govoreći o velikim poslovnim uspjesima te koruške banke u Hrvatskoj a jedva četiri godine kasnije, kako piše "Profil", okrenula se stranica. On je morao sa predsjedavajućim Upravnog odbora te banke Wolfgangom Kultererom zbog SWAP-afere (banka je 2004. zabilježila špekulacijske gubitke u iznosu od 300 milijuna eura) odstupiti s posla.
Hrvatsko državno tužiteljstvo jako se zanima za njegovu ulogu kod davanja kredita Vladimiru Zagorcu, koji od 2000. godine živi u Austriji, piše "Profil".
Nabava oružja se financirala preko brojnih "crnih računa" - 77 ih je bilo u Austriji, a radi se ukupno od 360 milijuna američkih dolara za koje su 90-ih godina znali Zagorec i mali krug suradnika bliskim tadašnjem predsjedniku Hrvatske Franji Tuđmanu, piše "Profil" List dodaje da su poslije rata u Hrvatskoj veliki novčani iznosi još uvijek bili na različitim bankovnim računima, a jedino je Zagorec još živ od tog uskog kruga suradnika bliskih Tuđmanu.
U pismu iz Hrvatske adresiranom na Odjel IV na gornjeg državnog odvjetnika dr. Stefana Florijana Bennera od 15. ožujka 2007. navode se sumnje da je Zagorec zlouporabio položaj i ovlasti odlazeći sa dužnosti pomoćnika ministra obrane.
Zamjenik državnog odvjetnika RH Lazo Pajić sumnja da je novac položen na bankovne račune u Austriji i u drugim državama za nabavu oružja kasnije korišten kao privatno vlasništvo pojedinaca.
Prema saznanjima hrvatskih posrednika Zagorec koji živi u Austriji u štajerskom Muerztalu uzeo je kredit od ukupno 260 milijuna eura u Kertner banci Hypo banci za poslove s nekretninama u Zagrebu, Puli, Rovinju, Dubrovniku i na otoku Hvaru. I kao osiguranje za kredit poslužen je "crni fond" koji je bio deponiran kod austrijskih banaka.
Opisani način zbivanja nudi dodatnu sumnju da se radi o "klasičnom pranju novca" piše Pajić, hrvatsko odvjetništvo pretpostavlja da je "gospodin Striedinger zajedno s njegovim rođakom Hermannom G. koji je kao porezni savjetnik radio za banku financirao projekte Vladimira Zagorca jer su znali da ima pologe u Austriji i Lihtensteinu.
Raspolažemo informacijama da su Hermann G. i Striedinger osnovali tvrtke u Lihtensteinu, jedna od njih je "Sambuca establischment" na koju je iz Hrvatske prebacivan novac kao depozit za odobravanje kredita. Najvjerojatnije je tvrtka "Sambuca establischment" investirala građevinski projekt na otoku Hvaru u iznosu od 70 milijuna eura i točno taj iznos je Hypo Alpe Adria odobrila prema službenim podacima za projekte Vladimiru Zagorcu.
Nakon provedbe projekta novac koji je nezakonito stečen ponovno je vraćen u sustav. Stoga hrvatsko pravosuđe Striedingeru predbacuje pranje novca. On je "profilu" opovrgao takve tvrdnje. On radi kao samostalni savjetnik za investicije, potvrdio je da je sa Zagorcem njegovao kontakte. To sam radio na dužnosti i Hypo banci.
Porezni savjetnik Hermann G. je u Nadzornom odboru u Klagenfurtu u firmama Gigweh holding GmbH i Lust i Laune hotelskog pogona GmbH u kojem je jedan od vlasnika i Striedinger. A voditelj poslova obje tvrtke je njegov mlađi brat Gerald koji je također u vezi sa Zagorcem, piše Profil. Zagorec je prema službenim podacima tvrtke suvlasnik dva društva: u tvrtki s nekretninama Immobilienwertung GmbH s sjedištem u Wallner ulici u Beču. Na toj adresi prijavljena je i tvrtka CEE Invest Holding akcijsko društvo kojeg također vodi Herman G., koji je također i u Mercurius Immobilieninvest AG. Dvije privatne zaklade koje spadaju Zagorcu izgleda da također vodi Herman G.
Hrvatsko odvjetništvo želi što je moguće prije stupiti u vezu i sa Striedingerovim nasljednikom u Hypo Alpe Adriji bankom Josefom Kircherom, koji je, kako piše Profil, zahtijevao smjenu Striedingera. Kircher umjesto da predbacivanja komentira, kako prenosi Profil, on rađe govori o uspjesima banke. Tako je nedavno 50 projekata u Srbiji i Hrvatskoj što je "paket nekretnina sa dobitkom od 60 milijuna eura prodan hrvatskoj Investitorskoj grupi.
O pravnoj strani poslova brinuo se odvjetnički ured koji u Austriji zastupa interese Vladimira Zagorca, navodi Profil.