ATP Miami: Ljubičić sa Nieminenom

ZAGREB/MIAMI, 27. ožujka 2007. (Hina) - Najbolji hrvatski tenisač Ivan Ljubičić plasirao se u četvrto kolo ATP teniskog turnira u Miamiu pobijedivši u tri seta Francuza Fabricea Santoroa sa 3:6, 6:3, 6:4.

Ljubičić je imao puno muke sa iskusnim 34-godišnjim Santorom, igračem koji ga je pobijedio u čak tri od dosadašnjih šest međusobnih susreta. Ljubičić je u vrlo vjetrovitim uvjetima u Miamiu izgubio prvi set, u drugom je u četvrtom gemu uspuio oduzeti protivnikov servis za poravnjanje u setovima, a u posljednjem setu prvom hrvatskom "reketu" bila potrebna čak tri breaka za konačnu pobjedu.

U osmini finala Ivanu slijedi susret s 20. nositeljem Fincem Jarkkom Nieminenom, koji je sa 6:4, 7:6 izbacio Argentinca Davida Nalbandiana. S ljevorukim Fincem Ljubičić se još nije sastajao.