Hrvatska - Makedonija 2:1 (šira verzija)

ZAGREB, 24. ožujka 2007. (Hina) - Hrvatska nogometna reprezentacija načinila je još jedan korak prema završnici Europskog prvenstva što će se 2008. godine igrati u Austriji i Švicarskoj. U susretu E skupine hrvatska vrsta je u Maksimiru pred 30.000 gledatelja pobijedila Makedoniju 2:1 (0:1).

Ovom pobjedom hrvatska vrsta je zadržala vodeću poziciju na ljestvici sa 13 bodova, Rusi su pobjedom u Estoniji zadržali drugu poziciju sa 11 bodova, dok su Izrael i Engleska na trećem mjestu sa po 8 bodova.

HRVATSKA - MAKEDONIJA 2:1

Zagreb. Stadion Maksimir - 30.000 gledatelja; Sudac: Konrad Plautz (Austrija)

Strijelci: 0:1 Sedloski (36), 1:1 Srna (58), 2:1 Eduardo (88)

Žuti kartoni: Sedloski 8, 69, Šumulikoski 44, Naumoski 45, Pandev 67

Crveni karton: Sedloski (69, dva žuta)

HRVATSKA: Pletikosa - Ćorluka, Šimić, Šimunić, Babić - Rapaić (od 46. Srna), N.Kovač, Modrić, Kranjčar - Eduardo, Balaban (od 80. Budan)

MAKEDONIJA: Nikoloski - Vasoski, Sedloski, Noveski - Popov, Šumulikoski, A.Mitreski (od 78. Jančevski), Lazaresvski, Pandev - Maznov (od 72. Weiss), Naumoski (od 60. Tasevski)

Odabranici Slavena Bilića upisali su i četvrtu pobjedu u pet nastupa u kvalifikacijama za EP i načinili veliki korak prema Austriji i Švicarskoj. U teškom i neizvjesnom dvoboju "Vatreni" su došli do pobjede pogotkom Eduarda dvije minute prije kraja utakmice nakon što su gosti vodili nakon prvog poluvremena.

Premda se očekivao bunker gostiju, Makedonci su u prvom poluvremenu opasno prijetili hrvatskim vratima. Bili su vrlo pokretljivi i čvrsti. Sjajno su zatvorili prilaze svojim vratima, a potom brzom tranzicijom kretali u kontru. Hrvatska je tijekom prvog dijela imala dvije prilike, no nažalost udarci Modrića i Rapajića nisu bili precizni. Dvije prilike imali su i gosti, no Pandev i Maznov su promašili, no zato je bio uspješan branič Goce Sedloski iz slobodnog udarca u 36. minuti. Pogotku gostiju pomogao je Stipe Pletikosa koji je loše reagirao.

U nastavku utakmice igralo se na jedan gol, a već u 58. minuti Srna je izjednačio također iz slobodnog udaraca. Pritisak hrvatske reprezentacije dodatno se pojačao kada je u 69. minuti Sedloski zbog drugog žutog kartona isključen. Pogodak odluke postigao je Eduardo u 88. minuti na asistenciju junaka utakmice Srne.