SP vaterpolo: Hrvatska u četvrtfinalu

ZAGREB/MELBOURNE, 24. ožujka 2007. (Hina) - U susretu 3. kola B skupine SP za vaterpoliste, koje se održava u Melbourneu, Hrvatska je u subotu pobijedila SAD s 10-8 (3-1, 3-2, 2-2, 2-3).

Nakon neuvjerljive partije protiv Australije, hrvatski su vaterpolisti napokon odigrali dobru utakmicu, i to kad je bilo najpotrebnije. Odlučnost naših vaterpolista bila je vidljiva od prve sekunde susreta i ubrzo je Hrvatska povela s 2-0. Prednost od dva gola "naši" su zadržali do kraja prve četvrtine, a na početku druge zabili smo za vodstvo 4-1. Amerikanci s dva uzastopna pogotka smanjuju na 4-3, ali na poluvrijeme ipak odlazimo sa tri pogotka viška (6-3).

U trećoj četvrtini ponovno smo dopustili Amerikancima da nam se primaknu na samo jedan gol zaostatka (6-5). No, to je bila samo trenutna slabost naših igrača. Hrvatska se ponovno odlijepila na tri gola prednosti, a definitivna odluka je pala četiri minute prije kraja susreta, kada je Hrvatska povela sa 9-5. Amerikanci su do kraja utakmice uspjeli tek ublažiti poraz.

Hrvatska vaterpolska reprezentacija prvim mjestom u skupini B prvog kruga Svjetskog prvenstva izravno se plasirala u četvrtfinale gdje će u srijedu s početkom u 8,20 sati igrati protiv pobjednika dvoboja Rusija - Kanada koji igraju u ponedjeljak.

U slučaju prolaska u polufinale Hrvatska će u petak igrati protiv boljeg iz četvrtfinalnog susreta između Rusije i Grčke ili Rumunjske.