NLB - pobjede Cibone i Zadra, porazi Splita i Zagreba

ZAGREB, 17. ožujka 2007. (Hina) - Danas su odigrani susreti 25. kola regionalne košarkaške NLB lige, a od četiri hrvatska predstavnika pobjede su pisali Cibona i Zadar, dok su Zagreb i Split Croatia osiguranje poraženi.

Cibona je u gradskom derbiju slavila protiv Zagreba 92:87. Najefikasniji u pobjedi "Vukova" bili su Brent Wright (19), Christopher Warren (17), Marton Bader (14) i Bariša Krasić (14), dok su "Mrave" predvodili Anthony Broyles (29) i Ante Tomić (23).

Zadar je deklasirao Budućnost 80:47. Prvi strijelci domaćina bili su Rok Stipčević (21), Carl English (17) i Jure Lalić (12), dok je u redovima Budućnosti jedini dvoznamenkasti igrač bio Vladimir Dašić (10).

Nakon dvije uzastopne pobjede u hrvatskom prvenstvu Split Croatia osiguranje je doživio težak poraz na gostovanju protiv Helios Domžala 62:92. Domaćin je već nakon prve četvrtine imao 15 koševa prednosti (26:11) i pitanje pobjednika je vrlo brzo bilo razriješeno. Najefikasniji igrači u pobjedničkim redovima bili su Robert Troha (20), Smiljan Pavić (12) i Jure Močnik (12), dok su Splićane predvodili Ivan Siriščević (14) i Damjan Rudež (11). Elias Larry Ayuso igrao je tek 12 minuta i ubacio je svega tri koša.