HOO nije profitna organizacija, ali možemo dičiti činjenicom da smo u prošloj godini ostvarili više prihoda od planiranih, a istodobno rashodi su bili manji od plana. Nismo samo bili financijski uspješni u 2006., već i sportski jer po svim pokazateljima hrvatski sportaši su postigli daleko bolje rezultate lani negoli u 2005., izjavio je Mateša.
Tako su hrvatski sportaši u 2006. osvojili čak 170 medalja na svjetski prvenstvima, 109 odličja na Svjetskim kupovima, 94 medalje na europskim prvenstvima i 27 odličja na europskim kupovima, a bila je to i olimpijska godina u kojoj su Janica i Ivica Kostelić na ZOI u Torinu osvojili tri odličja.
Također, dodao je Mateša, u 2006. godini je promijenjeno poslovno okruženje i usvojen je novi Zakon o sportu, uspješno su uvedeni novi razvojni programi, ojačana je suradnja sa lokalnim sportskim zajednicama, a HOO je preuzeo skrb o ravnomjernom razvoju sporta na ukupnom prostoru Hrvatske, a usvojen je i Projekt priprema i nastupa hrvatskih sportaša na Olimpijskim igrama u Pekingu.
Skupština je jednoglasnom odlukom usvojila i izmjene i dopune Projekta OI Peking i Kriterija za razvrstavanje sportaša u kategorije olimpijskih kandidata za OI. Dopunom Projekta Peking ostavlja se nacionalnim sportskim savezima da rasporede planska sredstva budući da neki Savezi, zbog posebnosti sporta, nisu u stanju potrošiti planirana sredstva na pripreme i natjecanja, stručni rad ili opremu. Izmjenom kriterija HOO je zaključio da kod razvrstavanja sportaša prioritet imaju kriteriji matičnih federacija, a ne Međunarodnog olimpijskog odbora. Radi se o broju sportaša budući da se, primjerice, na Svjetskom prvenstvu u rukometu dogodilo da se dopuštalo pozivanje i većeg broja igrača od onoga koji propisuju kriteriji MOO-a.