Liverpool - Barcelona 0:1

LIVERPOOL, 6. ožujka 2007. (Hina/Reuters) - Nogometaši Liverpoola izborili su plasman u četvrtfinale Lige prvaka premda su u uzvratnom susretu izgubili na Afieldu od Barcelone 0:1. "Redsi" su u prvom susretu slavili 2:1 i zbog više pogodaka u gostima idu dalje.

Tako su se aktualni branitelji naslova oprostili od Europe, a dalje ide pobjednik Lige prvaka iz 2005. godine. Strijelac jedinog pogotka bio je Eidur Gudjohnsen u 75. minuti. Barceloni je za prolaz trebao još jedan pogodak, no usprkos silnom pritisku u posljednjim minutama Katalonci nisu uspjeli i zatresti suparničku mrežu.

Liverpool na Anfieldu nije pobijedio španjolske momčadi u zadnjih pet susreta, a na zadnje četiri utakmice nije niti postigao pogodak (Valencia, Deporitvo, Betis, Barcelona), međutim ovoga puta to je bilo najmanje važno jer su Redsi izborili plasman u četvrtfinale. Domaćin je daleko mirnije mogao do četvrtfinala, no Redsi su ponovo promašili niz sjajnih prilika, a dva puta su uzdrmali vratnicu. Srećom po njih, Ronaldinho i društvo kasno su se probudili.

LIVERPOOL - BARCELONA 0:1

Liverpool. Stadion Anfield - 42,579 gledatelja, Sudac: Herbert Fandel (Njemačka)

Strijelac: 0:1 Eidur Gudjohnsen 75

Žuti kartoni: Arbeloa (17), Sissoko (20), Pennant (80), Reina (81), Thuram (29)

LIVERPOOL: Reina - Finnan, Carragher, Agger, Riise (od 77. Aurelio) - Gerrard, Sissoko, Xabi Alonso, Arbeloa - Kuyt (od 89. Crouch), Bellamy (od 68. Pennant)

BARCELONA: Valdes - Thuram (od 71. Gudjohnsen), Marquez, Puyol, Oleguer - Iniesta, Deco, Xavi - Ronaldinho, Messi, Eto'o (od 61. Giuly)