Chelsea - Porto 2:1

LONDON, 6. ožujka 2007. (Hina/AFP) - Premda je Porto nakon prvih 45 minuta vodio 1:0, Chelsea je u drugom dijelu uspio preokrenuti rezultat i izboriti pobjedu 2:1 koja londonski sastav odvela u četvrtfinale Lige prvaka.

Gosti su poveli pogotkom Ricarda Quaresme u 15. minuti. Rezultat je izjednačio Arjen Robben u 48. minuti nakon velike pogreške vratara Heltona, a pobjedu Bluesu osigurao je Michael Ballack u 79. minuti. Prva utakmica je završila rezultatom 1:1.

U zadnjih deset gostovanja na "Otoku" Porto je upisao devet poraza i jedan remi. Jedini put Portugalci su se spasili poraza 2004. godine kada je momčad vodio Jose Mourinho, a te godine Porto je bio i prvak Europe. Ovoga puta portugalski stručnjak je bio na suparničkoj klupi.

CHELSEA - PORTO 2:1

London. Stadion Stamford Briodge - 39,041 gledatelja; Sudac: Roberto Rosetti (Italija)

Strijelci: 0:1 Ricardo Quaresma (15), 1:1 Arjen Robben (48), 2:1 Michael Ballack (79)

Žuti kartoni: Robben (35), Diarra (61), Quaresma (59), Fucile (83)

CHELSEA: Cech - Diarra (od 65. Ferreira), Essien, Carvalho, Cole - Robben, Makelele, Ballack, Lampard - Drogba, Ševčenko (od 84. Kalou)

PORTO: Helton - Fucile, Pepe, Alves, Cech (od 55. Adriano) - Ricardo Costa, Assuncao, Meireles (od 56. Ibson), Lucho Gonzalez - Quaresma, Lopez (od 82. Moraes)